Princíp rastu svalov starý ako (Matuzalem) silový tréning sám. Starý ale funkčný, zaručený a v skutočnosti jediný.

Rast alebo nárast svalov, budovanie svalovej hmoty modernejšie bulking alebo fáza objemu, mnoho názvov rovnakého cieľa.

Nárast a budovanie svalov je cieľom mnohých návštevníkov fitnescentier. Bez rozdielu veku po ňom bažia chlapci i muži. V primeranejšom objeme aj dievčatá a ženy. Zdanlivo jednoduchý cieľ rastu svalov môže ale aj nemusí byť pomerne komplikovanou záležitosťou.

Komplikovanie nárastu svalov je znakom dnešnej doby. Aby som ťa uviedol na pravú mieru. Skutočne existujú efektívne a efektívnejšie (v závislosti od konkrétneho cieľa) princípy alebo metódy budovania svalového objemu ako je tento opísaný nižšie. Možné zefektívnenie je sprevádzané vyššou náročnosťou, čo znásobuje možnosť tvojho neúspechu v náraste svalov. Pravdou však zostáva fakt, že všetky ďalšie princípy, metódy, varianty a obmeny stoja na tomto základe.

Princípy rastu svalov starý ako „Matuzalem“ možno označiť ako jediný. Jeden zo základných piliérov svalového rozvoja alebo jednoducho ako prvú triedu základnej školy. Matuzalem nie je jeho názov, slovo Matuzalem je zdôraznením toho, že všetko čo poznáme stavia na tomto starom základe.

Čo v skutočnosti je rast svalov?

Na bunkovej úrovni je rast svalov v skutočnosti až následok ich poškodenia. Predstaviť si to môžeš lepšie podľa nasledujúceho vzorca.

Svaly + tréning -> poškodenie -> zotavenie/regenerácia (rast svalov)

1.+ 2. -> 3. -> 4.

Princíp rastu svalov starý ako matuzalem pohyb.sk

Nárast svalov je v podstate až tretím krokom, a v skutočnosti až štvrtým krokom tejto postupnosti. V tomto vzorci označený ako ZOTAVENIE/REGENERÁCIA.

Postupnosť je takáto:

1 Organizmus = svaly = človek = prirodzený vývoj.

Princíp rastu svalov starý ako matuzalem 1 pohyb.sk

Už od narodenia si tvoje telo vytvára osvalenie (svaly). Nemusíš teda prioritne dvíhať činky nato, aby do určitej miery tvoje svaly rástli. Či máš 1 rok, 30 alebo 50 na tvojom tele sú svaly.

Koľko ich je? A koľko svalov mám ja?

Autor článku
Ľuboš Gsch
Ľuboš Gsch
Hlavný tréner
AHOJ. Srdečne ťa vítam na mojej stránke. Som profesionálny osobný tréner, otec dvoch detí, dvoch tréningových kníh a tohto blogu. Mojou úlohou je ukázať, že skvelé telo môže mať každý. A to s radosťou, dobrým pocitom zo seba samého a zábavne. Rád ťa prevediem procesom tréningu a tiež všetkým potrebným. Preto dosiahneš výsledky v podobe skvelej postavy, zdravia a kondície efektívne a bezpečne.

Ak ťa zaujíma môj príbeh navštív sekciu Osobný tréner – O mne

Ak ťa zaujímajú moje referencie navštív sekciu Osobný tréner – Naše boje referencie

V prípade otázok ma neváhaj kontaktovať prostredníctvom formulára.

viac o autorovi

Odporúčané produkty z nášho e-shopu